خرید تور مسافرتی، بلیط هواپیما و رزرو هتل از آژانس مسافرتی آسمان آبی
معبد ادب و هنر هانوی
تاریخ ثبت: 1397/11/28

هانوی، از شهرهای توریستی و مهم در کشور ویتنام است که در سال میزبان تعداد زیادی گردشگر از نقاط مختلف جهان می باشد. یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های توریستی ویتنام، معبد ادب و هنر است که در این شهر واقع شده است. این مجموعه در سال 1070 میلادی به عنوان دانشگاه برای تقدیم به کنفوسیوس، دانشمندان و حکیمان احداث شد که تا به امروز ساختمان آن به خوبی باقی مانده است و سمبلی از معماری سنتی ویتنام می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر آژانس مسافرتی آرزوی آسمان آبی را دنبال کنید.

معبد-ادب-هنر-هانوی

معبد ادب و هنر هانوی از قسمت های زیبایی تشکیل شده است که از مهمترین آنها دریاچه ادب و هنر، چشمه Heavenly Clarity، ستون های سنگی لاک پشتی و حیاط ها و گذرگاه ها می باشد. این مکان باستانی دوره ای برای استفاده کردن خاندان سلطنتی بوده است.  یکی از بخش های مهم ابن معبد، ساختمان های تاریخی سلسله Ly و Tran در یک محل قابل احترام می باشد. مکانی که هزاران نفر از فارغ التحصیلان پزشکی را در خود دیده و امروزه به یادبودی از ادب و هنر و تحصیلات تبدیل شده است.

معبد ادب و هنر در حقیقت جایی برای تحصیل است تا یک مکان مذهبی. این معبد دارای 5 حیاط می باشد که دو تای آنها از باغچه های زیبایی برخوردار هستند. مسافران تور ویتنام زمانی که از این معبد دیدن می کنند، در حیاط سوم یک حوض بزرگ را خواهند دید که به اسم چشمه Heavenly Clarity  مشهور است. بعد از آن وارد حیاط چهارم می شوید که به اسم حکیم (sage) معروف می باشد و در آن مجسمه هایی از کنفوسیوس وجود دارد و خانه ای برای مراسم می باشد و در آخر به حیاط پنجم می رسید که Thai Hoc نام دارد و در یک طبل بزرگ و برج ناقوس قرار دارد. این مکان تاریخی به عنوان یکی از مهمترین مکان های فرهنگی هانوی محسوب می شود و توسط تاریخ ویتنام احاطه شده است. گردشگران و مسافران تور ویتنام می توانند با یک پیاده روی کوتاه از میدان Ba Dinh  به آن دسترسی پیدا کنند که مسافت کمی با کاخ ریاست جمهوری و موزه زیبای هنر ویتنام دارد.

معبد-ادب-هنر-هانوی-ویتنام