خرید تور مسافرتی، بلیط هواپیما و رزرو هتل از آژانس مسافرتی آسمان آبی
موزه ملی تاریخ جمهوری آذربایجان
تاریخ ثبت: 1397/12/19

National Museum of History of Azerbaijan

باکو، پرجمعیت ترین شهر و پایتخت آذربایجان است که از شهرهای مهم و توریستی این کشور است. مکان های دیدنی و تاریخی و امکانات تفریحی و رفاهی در باکو باعث جذب گردشگر از نقاط مختلف جهان شده است. یکی از جاذبه های گردشگری باکو، موزه ملی تاریخ جمهوری آذربایجان است، برای آشنایی بیشتر آژانس مسافرتی آرزوی آسمان آبی را دنبال کنید.

موزه-تاریخ-باکو-آذربایجان

موزه ملی تاریخ (National Museum of History) بزرگترین موزه ای است که در کشور آذربایجان وجود دارد که در شهر باکو می باشد. این موزه در سال 1920 افتتاح شد که در قدیم محل زندگی سرمایه‌دار بزرگ، نیکوکار آذربایجانی به نام زین‌العابدین تقی‌یف بوده است. موزه ملی تاریخ جمهوری آذربایجان از بخش های مختلفی تشکیل شده است از جمله تاریخ مدرن، مردم‌نگاری، گروه تاریخ باستان و قرون وسطای جمهوری آذربایجان، گردش علمی، آزمایشگاه برای بازسازی موزه، صندوق سکه‌شناسی (شامل مجموعه‌ای از یوگنی پاخوموف)، طراحی هنر و کتابخانه است که در آن بیش از 2000 نمایشگاه برپا می‌شود.

موزه ملی تاریخ جمهوری آذربایجان 3 قسمت می باشد که بخش اول مربوط به زمان قبل از تاریخ، اشیای قرون وسطی از جمله اشیا نظامی به همراه استخوان‌های انسان و مقبره‌ها می باشد و  بخش دوم به اموال شخصی افراد مشهور آذربایجان تعلق دارد و در بخش سوم نیز اموال خانواده‌ تقی‌یف به نمایش گذاشته شده است.

موزه-باکو