خرید تور مسافرتی، بلیط هواپیما و رزرو هتل از آژانس مسافرتی آسمان آبی

خیابان وانگ فوجینگ پکن

تاریخ ثبت: 1398/04/16

Wangfujing Street Beijing

کشور چین علاوه بر جاذبه های گردشگری تاریخی و قصرهای پادشاهی باشکوه، یکی از مقاصد اصلی تجار می باشد. اگر به خرید کردن و یا پیاده روی در مراکز خرید علاقه دارید، آرزوی آسمان آبی به شما پیشنهاد می کند در طول تور پکن خود حتماً سری به خیابان وانگفوجینگ بزنید.

خیابان وانگفوجینگ یکی از مشهورترین خیابان های خرید در شهر پکن می باشد. این خیابان از سال 1999 بر روی عبور اتومبیل ها بسته شد و افراد فقط به صورت پیاده می توانند از آن عبور کنند.

خیابان-وانگ-فوجینگ-پکن

این خیابان در مرکز شهر پکن و در نزدیکی مجموعه شهر ممنوعه قرار دارد. طول این خیابان که اولین مرکز تجاری پکن به حساب می آید، 1.600 متر می باشد. قدمت این خیابان به 700 سال پیش می رسد و اسم آن از دو کلمه  وانگفو به معنای عمارت سلطنتی و جینگ به معنای خوب تشکیل شده است.

وانگ-فوجینگ-پکن-چین-خیابان

خیابان وانگفوجینگ علاوه بر مرکزی برای خرید کردن، خیابان مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت و پیاده روی نیز می باشد. در طول این خیابان رستوران، کافه و قنادی های بسیاری وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید، علاوه بر این یکی از محبوب ترین قسمت های این خیابان مغازه های غذا و تنقلات آن می باشد. در این قسمت می توانید انوع مختلف محصولات غذایی را ببینید که عمدتاً بر روی سیخ سرو می شوند، از گوشت های گاو و گوسفند حلال گرفته تا انواع کباب هایی که با ذائقه ما ایرانیان جور در نمی آید، مانند گوشت مار و عقرب و سوسک! ولی نگران نباشید، در این غرفه ها آنقدر تنوع غذایی وجود دارد که حتماً چیزی که باب میل شما باشد پیدا خواهید کرد.

روزانه حدود 600 هزار نفر توریست و یا افراد محلی از این خیابان بازدید می کند و در زمان عید و تعطیلات این رقم به 1 میلیون نفر می رسد. اگر در طول اقامت خود در پکن قصد رفتن به این خیابان را دارید، می توانید با استفاده از خط یک مترو به آنجا بروید و در ایستگاهی به همین نام پیاده شوید.

خیابان-وانگ-فوجینگ-پکن-چین