خرید تور مسافرتی، بلیط هواپیما و رزرو هتل از آژانس مسافرتی آسمان آبی
رودخانه چائوپرایا بانکوک
تاریخ ثبت: 1397/12/02

Chao Phraya Bangkok

بانکوک شهری زیبا در تایلند است که با وجود زیبایی هایی که دارد و انواع جاذبه های گردشگری که در خود جای داده است، مقصد بسیاری از توریستها و مسافران تور تایلند می باشد. رودخانه چائوپرایا بانکوک یکی از دیدنی های این شهر است که قدمت تاریخی دارد. جهت آشنایی بیشتر همراه آژانس آرزوی آسمان آبی باشید.

چائوپرایا، رودخانه ی بزرگی است که از وسط پایتخت کشور تایلند یعنی بانکوک عبور می کند و به خلیج تایلند می ریزد. در رسانه های انگلیسی زبان تایلند این رودخانه معمولاً به نام رودخانه ی پادشاهان ترجمه می شود. 

مانند همه ی رودخانه های شهری دیگر، تاریخ رودخانه چائوپرایا نیز با تاریخ شهری که از آن عبور می کند در هم آمیخته است. ساکنان اولیه حاشیه ی این رودخانه را به خاطر ماهی های فراوان و خاک حاصلخیز برای سکونت انتخاب می کردند. بعد از آن پادشاه Taksin پایتخت جدید خود را در قسمت های غربی این رودخانه بنا کرد که امروزه با نام Thonburi شناخته می شود. در سال  1982 میلادی، پادشاه Rama اول، قسمت های شرقی این رودخانه را مساعد تر دانست و شهر بانکوک در آنجا بنا شد.

رودخانه چائوپرایا بانکوک علاوه بر سابقه ی تاریخی که دارد، در حال حاضر روزانه میزبان 50 هزار نفر است که از این رودخانه استفاده می کنند. در مسیر این رودخانه هتل، معبد، کلیسا و ساختمان هایی با معماری قرن 19 ام اروپایی وجود دارد که سفر بر روی این رودخانه را جذاب کرده است.

رودخانه-چائوپرایا-بانکوک