خرید تور مسافرتی، بلیط هواپیما و رزرو هتل از آژانس مسافرتی آسمان آبی
آبشار تون سای پوکت
تاریخ ثبت: 1397/12/04

Ton Sai Waterfall Phuket

اگر می خواهید در طول سفر خود به جزیره زیبای پوکت علاوه بر ساحل، از مناظر طبیعی دیگر این جزیره نیز دیدن کنید، حتماً به یکی از پارک های ملی پوکت سری بزنید. پارک ملیKhao Phra Thaeo با مساحت 22 کیلومتر مربع می تواند یکی از مقاصد شما در تور پوکت باشد.

آبشار تون سای  یکی دیگر از آبشار های پارک ملی Khao Phra Thaeo می باشد که دسترسی به آن راحت تر از آبشار بانگ پائه می باشد، ولی نسبت به آن کوچک تر می باشد. این آبشار یکی از بهترین جاذبه های شمال شرقی پوکت محسوب می شود که مکانی بسیار خوش آب و هوا است و می توانید با قدم زدن در داخل جنگل و دیدن مناظر طبیعی بکر، از آرامش خاص آن لذت ببرید. همراه با آرزوی آسمان آبی می توانید بیشتر با این مکان آشنا شوید.

آبشار تون سای در قسمت غربی پارک ملی Khao Phra Thaeo قرار دارد و شما می توانید پیاده با راهنمایی یک لیدر از این آبشار به آبشار بانگ پائه بروید و در طول مسیر از اطلاعات لیدر درباره ی گیاهان و حیوانات این منطقه بهره مند شوید، چون تمام بنرها به زبان تایلندی می باشد و فهمیدن آن کار مشکلی است. بعد از طی کردن این مسیر 2 کیلومتری شما می توانید برای استراحت در رستوران کوچکی توقف کرده و از نوشیدنی و خوراکی های تایلندی استفاده کنید. گردشگرانی که علاقه مند به دیدن گونه های نادر گیاهان می باشند، از دیدن نخل های پشت سفید (نام علمی: Kerriodoxa elegans) لذت می برند. این گیاه که برای اولین بار در خود تایلند کشف شده است برگ های بزرگ و دایره ای شکلی شبیه به بادبزن دارد. آبشار تون سای مکان خوبی برای تماشای برندگان رنگارنگ پرندگان محلی و مهاجر می باشد. در قسمت اصلی این پارک مکان های مناسبی برای نشستن و استراحت وجود دارد. حتی مکانی برای بازی پچه ها تعبیه شده است. شما حتی می توانید در این مکان چادر بزنید و همراه با خانواده از طبیعت لذت ببرید. شنا در حوضچه های آبشار بلامانع است، ولی به یاد داشته باشید که لباس مناسب و معمولی بپوشید، چون بومیان محلی زیادی از این مکان تفریحی استفاده می کنند.

آبشار-تون-سای-پوکت-تایلند