خرید تور مسافرتی، بلیط هواپیما و رزرو هتل از آژانس مسافرتی آسمان آبی
موزه ملی مالزی
تاریخ ثبت: 1397/03/22

National Museum

موزه ملی مالزی در خیابان Damansara ، نزدیک به دریاچه باغ شهر کوالالامپور قرار دارد . این موزه یک بیانگری از تمام تاریخ و فرهنگ کشور مالزی است . موزه ملی مالزی ،  سال ۱۹۶۳ میلادی افتتاح  و لقب میراث فرهنگی و تاریخی این کشور را به خود اختصاص داد و امروزه به یکی از مکان های توریستی کوالالامپور تبدیل شده است که تعداد بازدیدکنندگان بسیاری دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر آژانس آرزوی آسمان آبی را دنبال کنید.

یکی از علت های مشهور شدن این بنا ، شکل معماری عجیب و ساختار تاریخی آن است که آن را به یک جاذبه توریستی تبدیل کرده است طوری که خیلی شیک و باشکوه به سبک مالایی قدیم می باشد و از طرفی هم به طراحی آن به سبک خانه‌های سراوق در دهه ی شصت میلادی است و ترکیبی از معماری مدرن و سنتی است.

موره ملی مالزی ، از 3  طبقه تشکیل شده که در آن ۴ گالری اصلی وجود دارد . دو گالری در طبقه همکف قرار دارند  و دوتای آن در طبقه اول این بنا می باشد .  آثاری مربوط به زمان های مختلف زندگی انسان مانند عصر پاره سنگی و آهن و برنز در طبقه همکف به نمایش گذاشته شده است.

سالن اصلی موزه دارای طراحی فوق العاده  زیبایی است. ترئیناتی که در آن استفاده شده مانند کاشی های آبی پاکستان و کنده کاری و ...  خیلی از نظرها را جذب میکند.

در طبقه همکف این موزه می توانید شاهد مراسم های ازدواج ، زندگی سنتی مالزی از جمله  ماهیگیری، کشاورزی ، بافندگی و ختنه مالایی و ...باشید و در طبقه اول این موزه  خانه سنتی مالاکا بابا  به همراه  مبل ها چوب ماهون، فرش استادانه و برنج ، نقره و طلا را مشاهده می کنید.

در محیط بیرونی موزه ملی چند نمونه دیدنی از تاریخ حمل و نقل از  ارابه های قدیمی و لوکوموتیو های اولیه تا خودرو  پروتون ساگا که نخستین خودروی ملی ساخت کشور  بود را خواهید دید و همچنین در محوطه موزه Istana Satu که به معنای  قصری چوبی می باشد  در اندازه های واقعی قصر احداث شده است .  موزه ملی مالزی از ساعت 6 صبح  باز است و تا ساعت 9 شب دایر می باشد و قابل ذکر است که برای کودکان زیر ۱۲ سال مجانی است. این موزه برای گردشگران خارجی و مسافران تورهای  مالزی همراه با راهنمای انگلیسی و فرانسه زبان است .

NationalMuseum

NationalMuseum-kualalumpur