خرید تور مسافرتی، بلیط هواپیما و رزرو هتل از آژانس مسافرتی آسمان آبی
جورج تاون
تاریخ ثبت: 1396/11/11

Georgetown

پنانگ، نام جزیره ای است که در کشور مالزی واقع شده است، این جزیره سال 1786 میلادی توسط انگلیسی ها به عنوان نخستین بندر تجاری در خاور دور برگزیده شده که این انتخاب در ساخت شهر که غرب وشرق را نمایش می دهد تاثیر گذاشت و هم آثارهای باقی مانده، آداب و رسوم زندگی مردم بومی را تغییر داد که امروزه اثرات این تغییرات به شکل واضح در بندر پینتانگ دیده می شود،  شهر جورج تاون پنانگ از این قاعده مستثنا نیست ، برای آشنایی بیشتر همراه با آژانس آرزوی آسمان آبی باشید.

جورج تاون شهری است که اسم آن از پادشاه سوم انگلستان برداشته شده است ، این شهر پایتخت ایالت پنانگ می باشد که در قسمت شمال شرقی آن واقع شده است و یکی از جاذبه های توریستی در کشور مالزی است. شهر جورج تاون مرکز تجاری، سیاسی، تحصیلی و فعالیتهای اجتماعی ایالت پنانگ می باشد که خود آن نیز یک جزیره است.

بافت شهر که از رستوران ها، کافه ، مغازه های کنار خیابان ،  بازارهای شبانه و مرکز خریدهای بزرگ تشکیل شده است که همگی یک نمای زیبا به شهر داده اند ، به دلیل همین تنوع به آن نیز لقب جواهر شرق را داده اند. از نکات قابل توجه این است که اصليت بیشتر جمعيت شهر جورج تاون چيني هستند که به دلیل نظارت سخت گيرانه جورج تاون ،  تعداد بیشماری از مغازه ها و خانه هاي زمان استعمار تا امروز حفظ شده اند.

تصویر خاص ساختماني و فرهنگي شهر جورج تاون پنانگ اصلا مشابه با ديگر مکان های موجود در قسمت آسياي جنوب خاوري نیست ،  اکثر مردمان محل در شب به طرف خرده فروشان و دست فروشان خيابان مي روند تا از آنها غذا و نوشيدني بخرند و بخورند و به همین علت شلوغ خواهد شد. شهر جورج تاون در نظر علاقه مندان به تور مالزی از برترین جاذبه های دیدنی این کشور می باشد.

Georgetown-penang

Malaysia-Penang-Georgetown