خرید تور مسافرتی، بلیط هواپیما و رزرو هتل از آژانس مسافرتی آسمان آبی
معبد چایا مانگ کالارام
تاریخ ثبت: 1396/11/11

Wat Chaiya Mangkalaram

پنانگ جزیره ای است که در کشور مالزی واقع شده است ، وجود مکان های توریستی ، محل های تفریحی و سرگرمی  باعث شده است که در سال گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف دنیا به سمت خود  بکشاند، همچنین دارای چندین معبد نیز می باشد که در این مطلب آژانس آرزوی آسمان آبی به معرفی یکی از آنها می پردازد، پس در کنار ما بمانید.

 معبد چایا مانگ کالارام ، از بزرگترین معبدهایی است که در پنانگ واقع شده است ، معبد وات چایا مانگ کالارام در سال ۱۸۴۵ افتتاح شد ، که دارای یک مجسمه ی طلایی بزرگ بودا خمیده است که بخاطر آن محبوب است ، طرز قرار گرفتن این مجسمه نماد صلح و آزادی مطلق از جهان در راستای روشن فکری است.  مجسمه ی طلایی بزرگ بودا سال 1958 میلادی به مناسبت سالگرد 2500 ساله بودا بنا شد که امروزه به یک جاذبه توریستی برای گردشگران و مسافران تور مالزی تبدیل شده است ،  برای وارد شدن به معبد چایا مانگ کالارام باید لباس مناسب بپوشید و کفش و کلاه خود را در بیاورید.

مجسمه ی طلایی بزرگ بودا به طول  ۳۳ متر می باشد که جزو سومین مجسمه بزرگ در دنیا می باشد و به معنای جدا شدن کل بودا از امور دنیوی در آخرین روز زندگی است. این مجسمه به دلیل حالت استراحت نهایی بودا قبل از فوت معروف می باشد ، به غیر از مجسمه خوابیده بودا ، مجسمه های کوچک تر بودا در طرح و شکل های مختلف نیز وجود دارد و همچنین نقاشی های دیواری رنگارنگ که زندگی بودا را نشان میدهد .

معبد وات چایا مانگ کالارام به سبک معماری تایلندی و سقف زرق و برق دار ساخته شده است . ورودی معبد مجسمه ای از ناگا( اژدها آب جنوب شرق آسیا)  وجود دارد و در قسمت خروج  معبد  نیز یک اژدهای چینی (معادل شرق آسیا) قرار دارد.  این معبد هر روز از ساعت ۱۰ صبح  الی  ۶ عصر باز است. 

Wat-Chaiya-Mangkalaram

Penang-Wat-Chaiya-Mangkalaram

Wat-Chaiya-Mangkalaram-Penang-Malaysia