خرید تور مسافرتی، بلیط هواپیما و رزرو هتل از آژانس مسافرتی آسمان آبی
جیپور
تاریخ ثبت: 1397/05/01

Jaipur

جیپور، معروف به شهر صورتی و از شهرهای تاریخی هند است که در مرکز ایالت راجستان و در شمال غربی هند قرار دارد. جیپور یکی از مقاصد با شکوه توریستی در سطح جهان به شمار می رود که سالانه میلیون ها گردشگر را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند. جیپور شهری واقع در بیابان راجستان است که به عنوان پایتخت ایالت راجستان هند نیز به شمار می رود. این شهر با توجه به مقالات مجله گردشگری جاده های سبز، برای طراحی های معماری صورتی رنگ آن پر طرفدار است . جیپور بهترین مقصد تورهند است جیپور با داشتن فرهنگی غنی و سبک زندگی متفاوت جاذبه های بیشماری در طول سفرتان به هندوستان به همراه خواهد داشت

jaipur-city

جاذبه های گردشگری جیپور هند

جیپور یک شهر تاریخی مهم است زیرا ریشه تاریخی سلطنتی جامعه هند به شمار می رود. بر این اساس، یک مرکز فرهنگی با چندین جاذبه گردشگری طبیعی و مکان های تاریخی است که در انتظار بازدید علاقمندان می باشد. در ادامه با جاذبه های گردشگری جیپور بیشتر آشنا خواهید شد.

خاستگاه جیپور که به دقت طراحی شده از سوی یک هندی معروف به ساوان به یک محل زیبا تبدیل شد که تصمیم گرفته بود شهری با بناهای توریستی را احداث کنند.
او از جمله افرادی است که نام این شهر را تشکیل داد. بخش اول نام این شهر به نام جای Jai نام اولین رهبر شهر است و بخش دوم آن پور por واژه هندی به معنای صورتی است، چون ساختمان های این شهر صورتی هستند. این اضطرار نام جیپور در اوایل قرن هجدهم رخ داد زمانی که هند قبل از دوره استعماری، به شدت متمدن بود. جیپور که ما امروزه مشاهده می کنیم دارای سبک فرهنگ مدرن است اما هنوز یک سری رسومات قدیمی در فرهنگ های پوششی، تنوع غذاها و رسومات مذهبی آن باقی است که از نسل های گذشته، نسل به نسل چرخیده است. وقتی امروزه از جیپور دیدن می کنید، چندین مکان تاریخی را خواهید یافت که بسیاری از تاریخچه سلطنتی هندیان را بازگو می کنند. تعدادی از مکان های پر طرفداری که می توان از آنها نام برد شامل کاخ شهر، قلعه آمیر، هاوا محل، جانتار مانتار و مرکز رصدخانه نجومی قرن هجدهم، قلعه ناهارگاه که بعد از اینکه شاهزاده ناهار در شمال جیپور قرار داشت نامگذاری شده است و محل امن قلعه پیروزی که در قرن ۱۸ احداث گردیده است .

jaipur-culture


ویژگی های طبیعی زیادی در جیپور وجود دارد که به عنوان یکی از مکان های باشکوه جهان شناخته می شوند. از سلسله جبال نزدیک چایپور مثل سلسله جبال ناگ تیبار، حتما دیدن کنید. از پارک ملی ساریسکا و رانتامبور برای بازدید برخی از نادر ترین حیوانات وحشی مثل ببر هندی، یوز پلنگ، آنتلوپ چهار پایی شبیه به گوزن با چهار شاخ و بسیاری از گربه های جنگلی، دیدن نمائید.

در پیاده روی های طبیعی در امتداد جنگل ها برای مشاهده اکوسیستم زیبای گونه های گیاهی، حیوانی و پرندگان این منطقه شرکت داشته باشید. در عین حال می توانید به اردوی جنگلی آن ملحق شوید در صورتی که تمایل داشته باشید، جیپور دارای تنوع بسیار با کیفیتی از سازگاریهای مکانی و غذایی برای انتخاب شما در تعطیلات بلند مدت است. این شهر دارای تفرجگاه های ساحلی اجرایی، اقامتگاههای تعطیلات، هتل های باکیفیت و شیک و رستوران های عالی است.
غذاهایی که در رستوران های جیپور می توانید سفارش دهید، بسیار خوشمزه هستند. فستیوال و جشن های فرهنگی زیادی در طول سال و در برخی هتل های شهر برگزار می شود. شما تنها باید یک اتاق رزرو کنید، و اقامت خود را در شهر زیبا جیپور آغاز کنید.

jaipur-nights