خرید تور مسافرتی، بلیط هواپیما و رزرو هتل از آژانس مسافرتی آسمان آبی
محله چینی های خیابان پتالینگ
تاریخ ثبت: 1397/03/22

CHINATOWN PETALING

خیابان پتالینگ از شلوغ ترین محلهای خرید در شهر کوالالامپور است که به محله چینی ها معروف است . این محله در هر ساعتی از روز شلوغ می باشد از همین جهت به آن لقب بهشت فروشندگان را داده اند. گردشگران و علاقه مندان به تور مالزی میتوانند در این مکان هر اجناسی را که می خواهند پیدا کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر همراه آژانس آرزوی آسمان آبی باشید.

 چینی ها در ابتدای سال 1800 میلادی وارد پنانگ شدند و محله چینی ها را با مغازه ها و خانه های روستایی به سبک معماری چینی احداث کردند.  محله چینی ها در شهر مرکزی به نام جورج تاون قرار گرفته است و جاذبه های توریستی زیبایی دارد.

در محله چینی ها فروش کالاهای تقلبی و ارزان  رواج است و می توانید بدل بسیاری از اجناس مارک دار و معروف در دنیا را مشاهده کنید . انواع ساعت مچی ، لباس ، لوازم دکوری ، کیف ، کفش و...از بیشترین کالاهای موجود در این بازار است و همچنین اجناس سنتی و قدیمی  متنوع  در کنار این خیابان قرار گرفته است .

  فروشگاه Central Market Pesar Seni در نزدیکی خیابان  Petaling قرار دارد که همین ویژگی های این محله به دلیل نزدیک بودن به همین  مراکز خرید سبب شده امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری مالزی تبدیل شود . در  فروشگاه Central Market Pesar Seni  می توانید انبوهی از تولیدات,صنایع دستی, وسایل لوکس و تاریخی و سوغاتی های متنوع را تهیه و خریداری کنید.   یکی دیگر از ویژگی های محله چینی ها ، پخش آهنگ های چینی در محیط  بازار و فروشگاههای مختلف میباشد که به نظر می آید در داخل چین در حال خرید کردن هستید وجذابیت سفرتان را بیشتر میکند.  

محله چینی های کوالالامپور دارای تعداد زیادی رستوران های چینی، و غرفه هایی محلی از دانه های بخارپز شده تا غذاهای دریایی، است . تقریباً به هر طرف که چشم بیاندازید یک رستوران چینی به چشمتان می خورد . بوی خوشی که از آشپزخانه های چینی احساس می شود ، توریستها و مسافران تور مالزی را  وسوسه می کنند تا داخل شوند و مزه ی  این غذاها را بچشند.

معبد کوان یین Kuan Yin Temple   شهر کوالالامپور نیز در محله چینی ها نزدیک مسجد جامع و ایستگاه LRT واقع شده است. معبد کوان یین در سال ۱۸۸۰ میلادی بنا شده است که معماری ساده دارد که نشان دهنده معماری چینی و اروپایی به سبک باروک  است. معبد دیگری که در انتهای خیابان پتالینگ در قسمت جنوبی قرار دارد ، معبد چان سی یوئن شو Chan See Shu Yuen Temple کوالالامپور می باشد. این معبد از بزرگترین و قدیمی ترین معبد های بودایی در کشور مالزی است که در بین سال های ۱۸۹۷ الی ۱۹۰۶ میلادی احداث شده است که دارای ویژگی های خاصی مانند حیاط بسیار بزرگ ، سقف های شیروانی حکاکی شده و گچبری های فوق العاده است که همگی کار دست هستند . 

CHINATOWN-kualalumpur

malaysia-kualaLumpur-CHINATOWN