خرید تور مسافرتی، بلیط هواپیما و رزرو هتل از آژانس مسافرتی آسمان آبی

موزه استالین تفلیس

تاریخ ثبت: 1397/04/27

Joseph Stalin Museum Tbilisi

یکی از جاذبه های گردشگری کشور گرجستان که در خارج از شهر تفلیس قرار دارد، موزه استالین می باشد که در شهر گوری می باشد و اصلی ترین مکان توریستی این شهر به حساب می آید.

موزهاستالین-تفلیس

جوزف استالین رهبر و سیاستمدار کمونیست شوروی سابق در شهر گری گرجستان به دنیا آمده است که در آن زمان، جزی از امپراتوری روسیه بوده است. خانه ای که استالین چند سالی در آن زندگی کرده است، هنوز هم در شهر گوری گرجستان پا برجا می باشد. این دیکتاتور بعد از به قدرت رسیدن، ظلم و ستم زیادی در حق مردم گرجستان کرده است و افراد زیادی را به کام مرگ کشیده، ولی مردم گرجستان این خانه را به عنوان بنایی تاریخی نگه داشته و از آن محافظت می کنند.

در اطراف این خانه موزه بزرگی درباره این سیاستمدار ساخته شده است و شما می توانید اطلاعات کاملی از کودکی تا مرگ او به دست بیاورید. در این موزه علاوه بر عکس های کودکی، خانوادگی و بزرگسالی، اشیا زیادی که متعلق به او بوده است نگهداری می شود. حتی می توانید واگن قطار شخصی استالین را نیز در این موزه بببینید و داخل آن قدم بزنید.

در تور گرجستان خود اگر علاقه ای به موزه و زندگی این سیاستمدار دارید می توانید با تقریباً 2 تا 3 ساعت رانندگی به شهر کوچک گوری بروید که در 67 کیلومتری پایتخت این کشور یعنی تفلیس قرار دارد. البته در این راه می توانید از دو شهر مسختا و شهر سنگی نیز بازدید کنید. 

موزهاستالین-تفلیس-گرجستان