خرید تور مسافرتی، بلیط هواپیما و رزرو هتل از آژانس مسافرتی آسمان آبی
برج الفبا باتومی
تاریخ ثبت: 1397/04/30

Alphabetic Tower Batumi

بلوار باتومی یکی از اصلی ترین قسمت های شهر باتومی می باشد و بسیاری از جاذبه های گردشگری این شهر در امتداد این بلورا قرار گرفته است. یکی از این جاذبه های توریستی، برج الفبا نام دارد که در قسمت شمالی این بلوار قرار گرفته است. برای آشنایی بیشتر با این برج با آژانس مسافرتی آرزوی آسمان آبی همراه باشید.

برج-الفبا-باتومی

برج الفبا باتومی در واقع نمادی برای به نمایش گذاشتن الفبای منحصر به فرد گرجی می باشد که قدمتی 5 هزار ساله دارد. این برج 130 متری در سال 2012 ساخته شده است و معماری آن به صورت مارپیچ و شبیه به DNA می باشد. بر روی بدنه این برج می توانید 33 حرف الفبای گرجی را ببینید که دلیل اصلی نام گذاری این برج می باشد.

برج الفبا، در کنار این که نمادی برای قدمت الفبای گرجی می باشد، مکان فوق العاده ای نیز برای تماشای شهر باتومی می باشد و از بالای آن نمایی 360 درجه و خیره کننده از شهر باتومی و دریای سیاه دارید و به همین دلیل به یکی از مقاصد گردشگران در تور باتومی تبدیل شده است. در طبقه سوم این برج رستوران  Panoramicقرار دارد که گنجایش 100 نفر را دارد و می توایند هنگام غذا خوردن، از چشم انداز زیبای دریای سیاه و شهر باتومی لذت ببرید. 

برج-الفبا-باتومی-گرجستان