خرید تور مسافرتی، بلیط هواپیما و رزرو هتل از آژانس مسافرتی آسمان آبی

اطلاعات پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه امام

برنامه اطلاعات پرواز فرودگاه امام خمینی

فرودگاه امام خمینی با کد IKA در حال حاضر مهم ترین فرودگاه کشور محسوب می شود که تمامی پروازهای بین المللی در این فرودگاه انجام می شود. در این بخش از وبسایت آسمان آبی امکان مشاهده آنلاین اطلاعات پروازهای فرودگاه امام و همینطور پیگیری پروازهای خروجی فرودگاه امام برای افرادی که در انتظار خویشاوندان خود هستند وجود دارد. و در همین راستا به جای دانلود اپلیکیشن اطلاعات پرواز فرودگاه امام می توانید تمامی اطلاعات از قبیل شماره نام ایرلاین، ساعات و شماره پروازها را مشاهده نمایید.

پروازهای داخلی فرودگاه امام

در حال حاضر عمدتا برنامه پروازهای فرودگاه امام خمینی به پروازهای بین المللی اختصاص داده شده است و پروازهای داخلی بیشتر در فرودگاه مهرآباد انجام می شود و مسافرانی که قصد سفر داخلی دارند می بایست از طریق این فرودگاه اقدام نمایند. توجه داشته باشید که در ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی این امکان فراهم شده است تا به صورت کمکی پروازهای داخلی انجام گردد. و به همین دلیل در برنامه اطلاعات پروازهای ورودی و خروجی ترمینال سلام اغلب پروازهای بین المللی دیده می شود. 

بانک و صرافی فرودگاه امام

فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) مشتمل بر مجموعه ای از صرافیها و بانک های معتبر در سالن ورودی و خروجی ترمینال مسافری، جهت ارائه خدمات بانکی و ارزی به مسافران می باشد. (1-بانک ملی: گمرك شرقی، گذرنامه ورودی، سالن چك این، ترانزیت ارزی 2-بانک سامان : ضلع غربی سالن عمومی ورودی، ترانزیت ارزی 3-بانک ملت:راهروی باجه های ارزی، تراز 4-صرافی سورنا: سالن عمومی خروجی)

درباره فرودگاه امام

فرودگاه امام خمینی در فاصله ۳۰ کیلومتری شهر تهران و در بزرگراه تهران-قم قرار دارد که مراجعین می توانند با استفاده از مترو از ساعت 6:30 الی 19:15 در فرودگاه حضور داشته باشند همچنین افرادی که می خواهند از ماشین شخصی خود استفاده کنند می توانند از طریق بزرگراه تهران_قم و تهران_ساوه به فرودگاه بروند.

اصطلاحات فرودگاهی

در فرودگاه ممکن است اصطلاحات و یا کلماتی از قبیل گیت پرواز فرودگاه امام، چک این و ... را بشنوید و به همین قصد داریم تا توضیحاتی از هرکدام به شما بدهیم.
چِک-این (Check-in) : نام سالن تحویل بار و دریافت کارت پرواز مسافران خروجی.
ترانزیت (Transit) : سالنی که مسافران خروجی بعد از تحویل بار و دریافت کارت پرواز خود و ثبت اطلاعات خروج از کشور می بایست وارد آن شوند.
بوردینگ (Boarding) : آخرین سالن قبل از سوار شدن به هواپیما که مسافران خروجی پس از عبور از دو مرحله ای که در بالاتر به آن ها اشاره شد، وارد آن می شوند.
گِیت (Gate) : درهای خروجی که در سالن بوردینگ که مسافران با توجه به اطلاعات ثبت شده در کارت پرواز خود برای سوار شدن به هواپیما می بایست به آنها مراجعه کنند.
بِلت (Belt) : محل قرارگیری بار مسافران ورودی