خرید تور مسافرتی، بلیط هواپیما و رزرو هتل از آژانس مسافرتی آسمان آبی

تورهای لحظه آخری

 تورهای لحظه آخری

واژه تور لحظه آخری، امروزه در بین مردم رونق بسیار زیادی پیدا کرده است! به صورتی که مردم بسیاری چمدان های خود را آماده می کنند و منتظر می نشینند که از تور لحظه آخری استفاده نمایند. تورهای لحظه آخری هنگامی به وجود می آید که بازار عرضه رونق پیدا می کند و با تقاضای کمی روبه رو می شود، بنابراین برای جلوگیری از ضرر بسیار زیاد تورها را به قیمت ارزان تری عرضه می کنند. 
بسیاری از ایرلاین ها و آژانس های هواپیمایی به دلیل رشد و گسترش سفرهای خارجی و داخلی، بر این شدند که جایگاه ها را به صورت عمده خریداری کنند تا بتوانند با قیمت مناسب تر خریداری نمایند و همچنین به صورت مستقیم به فروش برسانند. هنگامی که این جایگاه ها تا زمان نزدیک پرواز به فروش نرسند، آژانس های هواپیمایی و ایرلاین ها جهت جلوگیری از ضرر خود، جایگاه ها را با قیمتی بسیار ارزان تر و مناسب تر ارائه می دهند. این تورها که در این زمان با قیمت بسیار پایین به فروش می رسند را تور لحظه آخری می نامند.
مردم بسیاری از این روند مطلع شده اند و برای هزینه کمتر سفرشان، صبر می کنند تا زمان طلایی تور به پایان برسد و بعد از آن اقدام به خریداری کنند. البته باید بدانید که تنها مسیرهایی که نیاز به ویزا ندارند و یا برای آنها ویزای فوری صادر می شود، می توانند تور لحظه آخری داشته باشند. زمان عرضه تورهای لحظه آخری در مسیرهای مختلف، متفاوت است. 
نکته حائز اهمیت در مورد تورهای لحظه آخری این است که ظرفیت آنها محدود است، چرا که بیشتر ظرفیت پرواز از قبل به فروش رسیده و تعداد کمی از آن خالی مانده است و به علت قیمت کمتر آن، خیلی سریع پر می شود. بنابراین زمانی برای از دست دادن ندارید و باید به سرعت تصمیم نهایی خود را بگیرید. 
آژانس مسافرتی آرزوی آسمان آبی نیز برگزار کننده تورهای متفاوتی است و بنابر این تورهای دقیقه 90 را نیز در لیست خود دارد. مزیت تورهای لحظه آخری آسمان آبی این است که تمامی خدمات و امکانات تور عادی را دریافت می کنید ولیکن قیمت تور لحظه آخری را پرداخت می نمایید! به این صورت که شما ممکن است در پروازی باشید که نفر کناری شما، بلیط خود را دو و یا سه برابر شما تهیه کرده باشد و یا به هتلی بروید که همسفران شما، دو برابر شما هزینه اقامت کرده باشند. 
تور لحظه آخری مستلزم این است که چمدان هایتان آماده و تمام مدارک شما آماده باشد، چرا که زمانی برای آماده شدن نخواهید داشت! ممکن است فقط چند ساعت به پرواز مانده مطلع شوید و خرید خود را انجام دهید که در این شرایط تنها باید لوازم خود را برداشته و به فرودگاه بروید. از آنجایی که این نوع تورها چارتر هستند، قابلیت استرداد ندارند. چنانچه به پرواز دیر برسید و یا تصمیمتان برای سفر عوض شود، هیچ وجهی به شما بازگردانده نخواهد شد. اصطلاحاً به تورهای دقیقه 90، غیرقابل استرداد می گویند.