خرید تور مسافرتی، بلیط هواپیما و رزرو هتل از آژانس مسافرتی آسمان آبی

بلند دروازه آگرا

تاریخ ثبت: 1398/04/24

دروازه بلند | Buland Darwaza

آگرا یکی از شهر های تاریخی هند می باشد که در دوره ای پایتخت حکومتی نیز بوده است. به خاطر قدمت این شهر بنا های تاریخی در آن وجود دارد که از ارزش زیادی برخوردار هستند و به عنوان جاذبه های گردشگری از آنها یاد می شود. با آژانس مسافرتی آرزوی آسمان آبی همراه باشید تا با یکی از این آثار با ارزش تاریخی بیشتر آشنا شوید.

بلند دروازه، دروازه اصلی ورودی کاخ فاتح پور سیکری می باشد که در 43 کیلومتری شهر آگرا قرار دارد و به افتخار تصرف اکبر شاه بر شهر گجرات ساخته شد. ساخت این دروازه که از سال 1601 شروع شد ، دوازده سال به طول انجامید و تبدیل به بزرگترین دروازه جهان شد و نمونه زیبایی از معماری مغول می باشد که امروزه از برترین جاذبه های دیدنی آگرا به شمار می رود.

این دروازه همانند دیگر بناهایی که به دست اکبر ساخته شده است از سنگ ماسه سرخ رنگ درست شده که یکی از مصالح مورد علاقه اکبر بزرگ بوده است. از نمونه بناهای دیگری که با سنگ ماسه قرمز در آن دوران ساخته شده است می توان به پنج محل و قلعه سرخ اشاره کرد.

بلند دروازه بر روی یک دشت مرتفع ساخته شده است و ارتفاع خود آن حدود 40 متر می باشد به همین دلیل این دروازه از دور قابل مشاهده است و عظمت آن قابل ستایش است. بر روی این دروازه می توانید کنده کاری هایی از آیات قرآنی را ببینید. اگر تور هند را به عنوان مقصد مسافرتی خود انتخاب کرده اید بازدید از آگرا و جاذبه های بی نظیر آن مانند همین بلند دروازه را فراموش نکنید .

BulandDarwaza

Buland-Darwaza