خرید تور مسافرتی، بلیط هواپیما و رزرو هتل از آژانس مسافرتی آسمان آبی

ویزای چین

کشور چین به دلیل داشتن سطح بسیار بالای تجارت و همچنین دارا بودن تعداد بی شمار جاذبه های گردشگری بسیار جالب و محبوب در سرتاسر دنیا، هر ساله میزبان تعداد بسیار زیادی توریست از کل دنیا است. اما برای ورود به کشور چین نیاز به داشتن ویزا دارید.
ویزای چین هم همانند ویزاهای دیگر کشورها مدرکی معتبر می باشد که توسط سازمان های دولتی به اتباع خارجی داده می شود و افراد مجاز به ورود و خروج بر طبق قوانین و مقررات کشور چین هستند. بر طبق قوانین و حقوق مشخص هر کشور مستقلی حق دارد مطابق با قوانین ملی خود، درباره ورود و خروج افراد بیگانه به مرزهای خود تصمیم بگیرد و بر اساس این قوانین روادید و ویزای افراد را صادر و یا لغو نماید. همچنین کارمندان کنسولگری چین نیز حق دارند درباره نوع، تعداد ورودی ها، اعتبار و مدت زمان اقامت هر شخص بیگانه و خارجی بر اساس قوانین و مقررات ملی کشور چین تصمیم اتخاذ کنند و ویزا را برای شخص صادر یا لغو نمایند. شهروندان خارجی قبل از ورود به این کشور نیاز به روادید دارند به جز افرادی که طبق قوانین و توافقات خاص و ویژه خود می توانند بدون ویزا به چین سفر کنند. 

انواع ویزای چین

ویزای C : ویزای مخصوص به خدمه هواپیمایی، کشتی، ماشین های باربری و در کل خدمه خارجی حمل و نقل های بین المللی و خانواده آنهاست.
ویزای D : ویژه افرادی که قصد اقامت دائم دارند، صادر می شود.
ویزای F : برای کسانی که به قصد مبادلات، تورهای تحصیلی و در کل فعالیت های غیر تجاری سفر می کنند.
ویزای G : برای کسانی صادر می شود که قصد ترانزیت از چین را دارند.
ویزای J1 : برای روزنامه نگاران سازمان های خبری خارجی که در چین مستقر هستند صادر می شود. مدت زمان در نظر گرفته شده برای این ویزا بیشتر از 180 روز است. 
ویزای J2 : ویژه روزنامه نگارانی است که به منظور تهیه خبر برای مدت محدودی به چین سفر می کنند. این ویزا حداکثر برای 180 روز صادر می شود.
ویزای L : ویزای توریستی است که برای گردشگرانی که برای گشت و گذار و بازدید از جاذبه های توریستی چین به این کشور سفر می کنند، صادر می شود.
ویزای M : این ویزا ویژه افرادی است که قصد تجارت در چین را دارند.
ویزای Q1 : این ویزا برای کسانی است که قصد دیدار خانواده و یا دوستان خود را که چینی هستند را دارند. 
ویزای Q2 : افرادی که برای دیدار دوستان و خانواده خود را دارند که تابعیت چینی گرفته اند، باید این ویزا را اخذ نمایند. 
ویزای R : نابغه ها و کسانی که استعدادهای خاصی دارند و کشور چین به آنها نیاز دارد، می توانند از این نوع ویزا استفاد نمایند.
ویزای S : کسانی که تمایل دارند خانواده درجه یک (همسر، فرزند، والدین) خود را که در کشور چین مشغول کار یا تحصیل هستند را ببینند باید این نوع ویزا را بگیرند.
ویزای X1 : ویژه کسانی است که بیشتر از 180 روز برای تحصیل در چین اقامت دارند.
ویزای X2 : ویژه کسانی است که کمتر از 180 روز برای تحصیل در چین اقامت دارند.
ویزای Z : این ویزا برای افرادی است که قصد کار در چین را دارند.

ویزای گروهی چین

این ویزا به صورت تخصصی توسط آژانس مسافرتی گرفته می شود. ترتیب کار این ویزا به این نحو است که آژانس مسافرتی چینی برای آژانس گردشگری ایرانی دعوتنامه ای ارسال می کند. بعد از آن آژانس توریستی ایرانی این دعوتنامه را به همراه 2قطعه عکس، نامه تمکن مالی با حداقل موجودی 3000 دلار معادل 12 میلیون تومان از بانک برای گرفتن ویزای چین به سفارتخانه چین تحویل می دهد.
نکات مهم درباره ویزای گروهی چین
1- ویزای چین به صورت گروهی حداقل برای 5 نفر صادر می گردد و از این 5 نفر حداقل می بایست حداقل دو نفر از آنها وارد خاک چین شوند. 
2- این ویزا شامل دو برگه A4 است. مسافرانی که نامشان در لیست می باشد و باهم به این کشور وارد می شوند، باید باهم از چین خارج شوند. در بدو ورود مسافران، نام افرادی که نیستند توسط پلیس مرزی چین از لیست خط می خورد و الباقی وارد چین خواهند شد. 
3- اعتبار زمانی ویزای گروهی چین محدود می باشد و روی آن درج شده است و مسافران می بایست طبق آن تاریخ های درج شده به چین ورود کنند و از آن خارج شوند.
4- به هنگام ورود و در محل بازرسی، به ترتیب اسم که در برگه نوشته شده است پشت خط زرد به صف شوید و یک نفر یک نفر به پلیس مرزی مراجعه نمایید.
5- در شرایطی که به هر دلیلی خواستید از گروه جدا شوید و به شهر یا هتل دیگری مراجعه نمایید، در نظر داشته باشید که باید از برگه ویزای گروهی خود کپی رنگی تهیه کنید و همراه داشته باشید تا با مشکلی مواجه نشوید و هنگام برگشت به همگروهی های خود بپیوندید.
6- باید در حفظ برگه ویزای گروهی بسیار دقت نمایید چرا که اگر آن را گم کنید با مشکلات بسیار زیادی روبرو خواهید شد، از جمله آن مشکلات متقبل شدن هزینه های گزاف و بسیار زیاد است.
7- به هنگام ورود و رویارویی با پلیس مرزی از صحبت، توضیحات اضافی و شوخی با همگروهی های خود خودداری نمایید.

ساعات کاری سفارت چین

سفرت چین در روزهای فرد از ساعت 09:00 الی 12:00 و 14:30 الی 16:00 جهت دریافت مدارک و صدور ویزا فعالیت دارد. بعد از تحویل مدارک و عادی بودن درخواست 4 روز بعد و در صورت تقاضای فوری 2 روز بعد ویزای چین آماده می باشد. بعد از دریافت اصل مدارک به تقاضا کننده قبض سفارت ارائه می شود. هزینه مندرج در قبض جهت ویزای عادی 100$ و جهت ویزای فوری 130$ خواهد بود. مسافران می توانند مبلغ مورد نظر را در هر یک از شعب "بانک شهر" به شماره حساب 401888888 واریز نمایند. نکته قابل توجه این است که بانک شهر دلار با تاریخ کمتر از سال 2006 و یا تا خوردگی یا خط خوردگی را قبول نمی کند. 
پس از اخذ ویزای چین به هنگام ورود فرم زرد رنگی با نام Arrival Card به شما تحویل می دهند و می بایست آن را پر نمایید و هدف خود را از ورود به چین بیان کنید. این فرم را در هواپیما به شما تحویل می دهند و چنانچه در هواپیما به هر دلیلی آن را دریافت نکردید می توانید در قسمت Immigration چین بگیرید و آن را در همان فرودگاه پر نمایید.

ویزای چین