راهنمای سفر به هند

راهنمای سفر به هند

تاریخ آخرین به روز رسانی: 22 مهر ، 1398

راهنمای سفر به هند

هند - India

هند کشوری بسیار زیبا و دلربا است که در قاره آسیا قرار دارد. حتی اگر چندین بار به این کشور سفر کرده باشید، باز هم چیزی دارد که شما را شگفت زده کند. کشور هند، مابین سواحل طلایی اقیانوس هند و قله های پوشیده از برف هیمالیا واقع شده است. این کشور که از شگفتی های طبیعی و همچنین ساخته دست بشر می باشد، دنیای رنگارنگ و بسیار چشم نوازی از طعم ها و عطرهای متنوع، صومعه های پر رمز و راز، معبدهای شگفت انگیز، شهرهای بسیار شلوغ و پر هیاهو، امپراطوری های از یاد رفته، کاخ های با شکوه، بازارهای پر ازدحام، پارک های ملی دست نخورده و بکر، سازه های تاریخی شگفت انگیز و هزاران هزار جاذبه دیگر که مشابه آنها را در هیچ جای دیگر دنیا نخواهید یافت. 
هند سرزمین تضادها می باشد. در کشور بسیار پهناور و فوق العاده زیبای هند، نژادها و قوم های مختلف با ادیان و فرهنگ های گوناگون در کنار هم زندگی می کنند. جمعیت کشور هند، یک ششم جمعیت دنیا می باشد بنابراین هیچ تعجبی ندارد که صدها و یا شاید هزاران دین و آئین مختلف در هند وجود داشته باشد. در هندوستان هم سازه های بلند و آسمان خراش های بسیار مدرن و با شکوه وجود دارد و هم خانه های سنتی و زاغه ها و کلبه های بسیار قدیمی. عده ای در شهرهای بزرگ و مدرن با بهترین و به روزترین امکانات زندگی می کنند و عده ای دیگر نیز در شهرهای کوچک و سنتی و قدیمی و دورافتاده ترین روستاها بدون هیچ امکاناتی زندگی خود را سپری می کنند و به ندرت دچار تغییر و تحول می شوند. 
یک عمر نسبتاً طولانی زمان لازم است تا بتوان از تمام آثار به جای مانده از امپراطوری های باستانی و تاریخی و منظره های شگفت انگیز طبیعی هند را دیدن کرد. طبیعت هند بسیار تنوع دارد از جنگل های انبوه که میزبان هزاران ببر است گرفته تا صحراهای یخی هیمالیا را در خود جای داده است. ولیکن می توانید در اولین سفرتان به هند، از مثلث طلایی هند یعنی دهلی، آگرا و جیپور دیدن نمایید تا گوشه ای از جاذبه های بی پایان هند را بتوانید مشاهده نمایید. 32 اثر ثبت شده در لیست میراث جهانی یونسکو در این کشور دیدنی و بسیار پهناور و دیدنی، در انتظار شما هستند. 

هند - India

اطلاعات ضروری هند

اختلاف ساعت با تهران: 2+ (2 ساعت از تهران جلوتر است)، هند در منطقه زمانی 5:30+ UTC/GMT واقع شده است.
زبان رسمی: زبان رسمی هندوستان، هندی است که 40% از جمعیت این کشور، به این زبان صحبت می کنند. زبان انگلیسی هم در بسیاری از موقعیت های رسمی مورد استفاده می باشد. 
واحد پول در هند: واحد پول این کشور روپیه است که با کد ایزوی (INR) شناخته می شود. 
برق شهری در هند: برق شهری در کشور پهناور هند 220 ولت و 50 هرتز می باشد. 
کد کشور هند: 91+

شماره های اضطراری: 

پلیس: 100
آتش نشانی: 101
آمبولانس: 102

جهت رانندگی: چپ

اطلاعات ضروری هند

🗺 موقعیت جغرافیایی هند

مساحت کشور عظیم و چهناور هند، 3.402.873 کیلومتر مربع می باشد که تقریباً دو برابر مساحت ایران است. موقعیت جغرافیایی کشور هند از شمال غربی با پاکستان، از شمال با چین و نپال و تبت و همچنین از شمال شرقی با برمه و بنگلادش همسایه است. هند از باختر با دریای عمان و خلیج فارس، از خاور با خلیج بنگال و از جنوب با اقیانوس هند مرز آبی دارد. کشور هندوستان دومین کشور پر جمعیت دنیا به شمار می رود. آمارگیری های انجام شده تا سال 2016 نشان داده بود که جمعیت هندوستان 1.324.171.354 نفر بوده است.

موقعیت جغرافیایی هند

تاریخ مختصری از هند

قدمت حضور انسان در هند به 200 الی 400 هزار سال قبل باز می گردد، ولیکن به صورت رسمی اولین تمدن در این کشور مربوط به حدود 300 سال قبل از میلاد مسیح و همزمان با شهر سوخته ایران بوده است. حضور آریایی ها در هند تأثیرات بسیاری را در پی داشتهاست که از جمله آنها می توان به شکل گیری زبان سانسکریت، تدوین متون مقدس هندو و همچنین پیدایش سیستم طبقاتی جامعه هند می توان اشاره نمود. اولین امپراطوری که در هند شکل گرفت شاهنشاهی موریا بین سال های 200 الی 326 قبل از میلاد مسیح بود، دومین امپراطوری که بعد از موریا در هند به وجود آمد، امپراطوری گویتا از سال 320 الی 550 میلادی بوده است، آنها مدت زمان بسیاری را بر هند حکومت کردند، در سال 1526 یکی از نوادگان تیمور لنگ بر هند تسلط یافت و سلسله گوکانیان را در این کشور بنا نهاد. همچنین بنیاد حکومت بریتانیای کبیر در هند در سال 1510 میلادی با ورود اولین مهاجمان اروپایی یعنی پرتغالی ها، در گوا استوار شد. دولت بریتانیا بر اثر شورش های سال 1857 میلادی در هند، کمپانی بریتانیایی را که چرخاننده امور هند بود، منحل کرد و این کشور به صورت خود مختار اداره می شد. پس از آن اختلافات شدیدی در بین سران هند و سران مسلمانان هند که رهبر آنان محمد علی جناح بود به وجود آمد و در نهایت در سال 1950 حکومت جمهوری مستقل در هند تشکیل شد و به عضویت اتحادیه کشورهای مشترک المنافع بریتانیا در آمد. 

تاریخ مختصری از هند

 فهرست فرودگاه های هندوستان

فرودگاه بین المللی سردار و لابهبهی پتل - احمد آباد
فرودگاه بین المللی سری گرو رام داس جی - امریتسار
فرودگاه بین المللی بنگالورو - بنگالورو
فرودگاه راجا بهوجا - بویال
فرودگاه باگدوگرا
فرودگاه بین المللی چنای
فرودگاه کویمباتور
فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی - دهلی
فرودگاه گایا - گایا
فرودگاه بین المللی لوکپریرا گوپیناز بوردولوئی - گواتی
فرودگاه دابولیم - گوا
فرودگاه بین المللی راجیو گاندی - حیدر آباد
فرودگاه بین المللی جیپور - جیپور
فرودگاه بین المللی کوچین - کوچین
فرودگاه بین المللی نتاجی سوباش چاندرا بوز - کلکته
فرودگاه بین المللی کالیکوت - کالیکوت
فرودگاه اماوسی - لکهنو
فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی - بمبئی
فرودگاه بین المللی دکتر باباساهب آمبدکار - ناگپور
فرودگاه بین المللی تریواندروم - تریواندروم

فهرست فرودگاه های هندوستان

 آب و هوای هند

آب و هوای هند در اکثر ایام سال گرم است، البته باید یدانید وضعیت آب و هوایی در هر منطقه با منطقه دیگر تغییرات چشمگیری دارد. سردترین آب و هوای هند از اواخر نوامبر تا ابتدای مارس ادامه پیدا می کند. د راین مدت زمان، صبح و هنگام غروب آفتاب، هوا بسیار سرد است و در طول روز بیشتر آفتابی است. گرمترین آب و هوای هند که بسیار نا مطلوب است و با خشکی بسیاری همراه است بین ماه های مارس تا ژوئن می باشد. فصل بارندگی که در اصطلاح به آن مانسون نیز گفته می شود، در بیشتر مناطق و در فصل تابستان و بین ماه های ژوئن و اوایل اکتبر می باشد. 

آب و هوای هند

 بهترین زمان سفر به هند

از آنجایی که هند کشور بسیار عظیم و پهناوری است و آب و هوای بسیار متنوعی دارد، بهترین زمان برای سفر به آن، با توجه به منطقه ای که مقصد شما در آن واقع شده است، متفاوت خواهد بود.
بخش های مرکزی: ایالت مادیا پرادش (Madhya Pradesh) در تابستان گرمای کمتری را تجربه می کند اما فصل بارانی که بین جولای تا سپتامبر است، بارندگی در این منطقه بسیار است. زمستان ها در شب دمای هوا کاهش پیدا می کند. 
غرب هند: از نوامبر تا فوریه بهترین آب و هوا را در این منطقه شاهد خواخیم بود. البته ناگفته نماند که شب ها هوا سرد می شود. تابستان ها هوا بسیار گرم می باشد و بارندگی شدید بین ماه های ژوئن تا سپتامبر ادامه دارد. 
شرق هند: آب و هوای مناطقی که در این ناحیه از هند وجود دارند و سیل خیز هستند، از اکتبر تا فوریه خنک تر هستند. از مارس تا مه گرم و سوزان می باشند و از ژوئن تا اکتبر باران های بسیار شدید موسمی می بارد. 
جنوب غربی: بهترین آب و هوای این قسمت را از نوامبر تا مارس تجربه خواهید کرد. بارندگی های موسمی بین آوریل تا جولای ادامه پیدا می کند. دمای هوا در تابستان به شدت قسمت های شمالی هند نیست ولیکن رطوبت زیادی وجود دارد. 
جنوب شرقی: بارندگی بین ماه های اکتبر و دسامبر ادامه دارد و در تمام طول سال میزان رطوبت و دمای هوا بالا است. در زمستان ها تپه ها و مناطق مرتفع سرد می شوند.
شمال شرقی: از مارس تا ژوئن و همچنین از سپتامبر تا نوامبر خشکترین و مطبوع ترین زمان سال می باشد. در باقی ایام سال، بارندگی های شدیدی وجود دارد.

بهترین زمان سفر به هند

💵 هزینه اقامت در هندوستان

هتل ها و اقامتگاه ها در کشور هندوستان دارای تنوع بسیاری می باشند، از هتل های پنج ستاره لوکس و بسیار شیک گرفته تا هتل های ارزان و متوسط مخصوص کوله گردها با امکانات محدود و پایه ای، همه و همه در این کشور پهناور قرار گرفته اند تا گردشگران و توریست ها بتوانند متناسب با سلیقه و بودجه خود، بهترین انتخاب را داشته باشند. هتل های لوکس و مدرن و بوتیک هتل ها را می توانید در شهرهای بزرگ و همچنین در نزدیکی مراکز تفریحی و جاذبه های گردشگری هند پیدا کنید. اگرکه علاقه دارید تجربه ای بسیار خاص و مجلل و لوکس داشته باشید، می توانید در راجستان و شیملا، در کاخ هتل ها اقامت داشته باشید. هتل های لوکس و همینطور هتل های مقرون به صرفه، همگی دارای خدمات استاندارد می باشند و قابل مقایسه با هتل های هم رده خود در سراسر دنیا هستند، البته از نظر قیمت، متفاوت می باشند. این موضوع را در نظر داشته باشید که هتل ها در فصول پرگردشگر که از اوایل اکتبر تا فوریه می باشد، دارای افزایش قیمت چشم گیری می باشند. هاستل ها در هندوستان بسیار ارزان هستند و تنها با شبی 100 روپیه می توانید یک شب را در هاستل سپری کنید. اما نکته قابل توجه این است که هاستل ها دارای امکانات بسیار محدودی هستند، از این رو هتل های کم ستاره و ارزان به مراتب بهتر از هاستل ها می باشند. 
یک اتاق اختصاصی با حمام اختصاصی در یک هتل ارزان در بیشتر مناطق هندوستان بین 300 الی 500 روپیه هند هزینه دارد. نا گفته نماند که در برخی از مناطق خلوت تر با 150 روپیه نیز می توان اتاق خصوصی رزرو کرد. 
تعداد زیادی از پانسیون ها و هاستل ها ویژه آقایان هستند و جای خانم ها نیست، برای یک شب اقامت در هاستل ها باید مبلغی حدود 100 روپیه را پرداخت کرد و البته امکانات بسیار اندکی دارند.
اتاق های ارزان در هتل ها حدود 300 الی 1000 روپیه هزینه خواهند داشت.
اتاق های ارزان در هتل های لوکس در حدود 1000 الی 2500 روپیه هزینه خواهند داشت ولی در عوض به صورت 24 ساعته به آب گرم دسترسی خواهید داشت، اتاق ها تمیزتر و بزرگتر از هاستل ها هستند و در اتاق ها امکاناتی همچون تلویزیون وجود دارد.
اتاق های مدرن و شیک و بهتر در هتل های لوکس بیشتر از 3500 روپیه هزینه دارند. این اتاق های لوکس تمامی امکانات ضروری مورد نیاز را در اختیارتان قرار می دهد. رختخواب ها در این اتاق ها بسیار تمیز و مرتب و بسیار راحت هستند، پرسنل و خدمه هتل رفتار بهتر و دوستانه تری دارند و در نهایت امکانات بیشتری از جمله تهویه مطبوع، سیستم سرمایش و گرمایش و ... دارند. 

هزینه اقامت در هندوستان

💵 هزینه خوراک در هند

هندوستان یکی از بهترین مناطق دنیا برای افرادی که علاقه به چشیدن و امتحان کردن غذاهای جدید و طعم های متنوع دارند، می باشد. در این کشور پهناور، در هر منطقه و هر جایی که ایستاده اید می توانید در چند قدمی خود رستوران و یا غرفه های خیابانی غذا را بیابید و با پرداخت هزینه ای بسیار کم یک غذای متفاوت و جدید را تجربه کنید. در کل غذا در هند هزینه زیادی ندارد و کم هزینه است. یک وعده غذایی کامل در یک هتل می تواند بین 200 الی 300 روپیه هزینه داشته باشد. این نکته را هم در نظر داشته باشید که در هر منطقه ای از هند غذاها با هم بسیار متفاوت است. رستوران های هند برای گیاهخواران نیز منوی خاص دارد و همچنین در کل رستوران هایی وجود دارند که تنها برای گیاهخواران می باشند. 
یک وعده غذا در رستوران ارزان بین 80 تا 250 روپیه هزینه دارد.
یک وعده غذایی کامل دو نفره در رستوران میان رده بین 400 الی 1000 روپیه هزینه دارد.
رستوران های شیک و مجلل نیز در هند وجود دارد که می توانید با پرداخت هزینه بیشتر از 1000 روپیه یک وعده غذای دونفره نوش جان کنید.

هزینه خوراک در هند

💵 هزینه حمل و نقل در هندوستان

پروازهای داخلی: هندوستان سرزمین پهناوری است و بهترین و سریع ترین راه برای سفرهای بین شهری، استفاده از پروازهای داخلی است که قیمت های مناسب و قابل قبولی دارد، به خصوص که اگر بلیط هواپیما خود را از قبل رزرو نمایید. هندوستان بعد از ایالت متحده آمریکا، بیشترین تعداد فرودگاه های داخلی را دارد. نرخ پروازهای داخلی هند را می توانید در وبسایت ما مشاهده نمایید. 
قطار: سوار شدن قطار در هند نه تنها یک راه ارتباطی بین دو شهر است، بلکه می تواند شما را با فرهنگ و سبک زندگی و همچنین آداب و رسوم هندی ها آشنا کند. سفر با قطار در هند یکی از بهترین و خاطره انگیزترین بخش های سفر شما خواهد بود. حمل و نقل ریلی یا همان سفر با قطار در هند بسیار گسترده و البته مقرون به صرفه می باشد به طوری که هزینه سفری 12 ساعته با قطار معمولی 450 روپیه و قطارهای بهتر 1100 روپیه خواهد بود. نکته قابل توجه این است که قطارها در هند به سرعت رزرو می شوند و در کل ممکن است رزرو قطار اوایل برایتان گیج کننده باشد ولی باید بدانید که یکی از بهترین راه های رزرو بلیط قطار، استفاده از نرم افزار و اپلیکیشن Clear Trip است. 
اتوبوس: همانند بسیاری از شهر ها و کشورهای دیگر، اتوبوس یکی دیگر از راه های حمل و نقل می باشد که در هند هم اتوبوسرانی های دولتی و هم اتوبوسرانی های خصوصی وجود دارد. اتوبوس های دولتی عموماً ارزان تر می باشند. انواع اتوبوس ها در مسیرهای متفاوت وجود دارد که امکانات متنوعی را در اختیار مسافران قرار می دهد و این امکانات روی قیمت آنها تأثیر مستقیم دارد. باید توجه داشته باشید که اتوبوس برای مسیرهای کوتاه تر مناسب است و برای مسیرهای بلندتر و طولانی تر، قطار هم راحت تر و هم ارزان تر خواهد بود. 
تاکسی و ریکشا: برای سفرها و جابه جایی های درون شهری می توانید از تاکسی و ریکشا استفاده نمایید که البته هزینه تاکسی حدوداً دو برابر ریکشا می باشد اما در کل این قضیه را فراموش نکنید که قبل از سوار شدن حتماً باید سر قیمت به توافق برسید.
برای حمل و نقل و جابه جایی داخل شهری چندین گزینه دارید : تاکسی، ریکشا، مترو و اتوبوس. بلیط های تک سفره 18 روپیه و بلیط های 6 ماهه 600 روپیه هزینه دارند.

هزینه حمل و نقل در هندوستان

💵 هزینه برای بازدید از جاذبه های گردشگری هند

جاذبه های گردشگری هند بسیار متنوع و متعدد هستند و در شهرهای مختلف هزینه آنها با هم متفاوت می باشد. با این حال به صورت حدودی که بخواهیم بگوییم بازدید از جاذبه ها بین 100 الی 1000 روپیه خواهد بود. البته این قیمت ها در فصول پر گردشگر مقداری بیشتر هم کی شود.

نکات ضروری درباره هند

خودتان را خسته نکنید: بیشترین شکایت های مسافران در برگشت از تور هند، مربوط به خستگی می باشد، چرا که در مدت زمان کم مکان های بسیار زیادی برای گشت و گذار وجود دارد که هر کسی نمی خواهد آن را از دست بدهد. 
از شهر خارج شوید: تنها راه حس حقیقی از هند و زندگی هندی ها، گشت زدن در روستاهای کوچک اطراف شهر های بزرگ است. با این کار نه تنها از شهرهای بزرگ و شلوغ بیرون می روید بلکه با مهمان نوازی معروف هندی ها آشنا می شوید.
مراقب باشید که چه چیزی می خورید و می نوشید: معده درد و ناراحتی معده برای افرادی که اولین بار است به این کشور می آیند طبیعی است. این به این معنی نیست که نباید غذاهای خیابانی را امتحان کرد بلکه سعی کنید میوه های تازه و غذاهای آبپز و سرخ شده میل کنید.
براساس رسم هندی ها لباس بپوشید: از آنجایی که هند فرهنگ نسبتاً سنتی دارد، پوشاندن بازوها و پاها قدمی مثبت جهت احترام گذاشتن به فرهنگ آنان است. هندی ها کسانی که با فرهنگشان آشنا نیستند را می بخشند ولی شما با رعایت موارد کوچکی می توانید احساس بسیار خوبی در آنها ایجاد کنید.
مراقب حرکات دست و پای خود باشید: در کشور هند پای انسان عضو غیر تمیزی پنداشته می شود، از این رو اگر که با پای خود چیزی را لمس کردید بهتر است سریع عذرخواهی کنید. به دلیل مشابه اگر با دست چپ چیزی بخورید و یا چیزی به کسی بدهید ناخوشایند می باشد. 
زمان در هند نسبی است: اگر در هند از کسی شنیدید تا 5 دقیقه دیگر به شما می رسد، ممکن است تا نیم ساعت هم منتظر شوید. ترافیک و دیگر عوامل عادی است. مردم بومی هند بسیار صبور هستند.
برای آلودگی صوتی آماده باشید: یک راه حل مفید برای حفظ حریم شخصی خود در سرتان این است که هندفری در گوشتان بگذارید تا کمی از سرو صدای اطرافتان کمتر شود.

نکات ضروری درباره هند

🍲 غذاهای محبوب در هند

هندوستان یکی از بهترین و جذاب ترین کشورها برای تجربه طعم غذاهای متفاوت است. در هند نگران گرسنگی نباشید چراکه با قدم زدن در کوچه و خیابان های پر هیاهو و پر ازدحام می توانید رستوران های خیابانی متعددی را پیدا کنید که غذاهای مقرون به صرفه و خوش طعمی را پخت می کنند. چند نمونه از بهترین و محبوب ترین غذاهای هند را برایتان نام می بریم:
مرغ کاری (Chicken Curry)
مرغ کاری را در بسیاری از کشورهای دیگر نیز طبخ می کنند ولیکن مرغی که در هند پخت می شود یکی از بی نظیرترین آنها به شمار می رود. علت آن هم ادویه جات فوق العاده و معرکه هندی می باشد. 

مرغ کاری (Chicken Curry)

راجما (Rajma)
چنانچه به مناطق شمالی سفر کنید، متوجه خواهید شد که در آن مناطق راجما دارای محبوبیت بیشتری است. این غذا سرشار از انرژی است که دلیل این امر وجود حبوباتی همانند نخود و لوبیا می باشد. ناگفته نماند که ادویه هایی که در غذاهای هندی استفاده می شود، طعم غذاها را به گونه ای تغییر می دهد که هیچ جای دیگر دنیا، مانند آنها را تجربه نخواهید کرد.

راجما (Rajma)

کاکوری کباب (Kakori)
کباب کاکوری از مشهورترین و بهترین کباب های هند محسوب می شود. در آن از گوشت بره استفاده می کنند که بسیار خوش خوراک و خش طعم می باشد. از دیگر مواد به کار رفته در این غذا می توان به تخم مرغ، پیاز و رب اشاره کرد.

کاکوری کباب (Kakori)

بریانی حیدرآباد (Heydarabad Biryani)
افرادی که به برنج طعم دار شده با انواع طعم دهنده ها و ادویه جات علاقه دارند، می توانند از بریانی حیدر آباد استفاده کنند. در این غذا برنج به خوبی پخته می شود و با قطعات کوچک گوشت پر می شود به صورتی که زیر دندان زیاد احساس نشود. 

بریانی حیدرآباد (Heydarabad Biryani)

🍴 رستوران های هند

سرزمین پهناور هند در این اواخر گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است. از این رو دارای تعداد بسیاری اقامتگاه و هتل، مکان های تفریحی و رستوران است. جدا از غرفه های غذا فروشی که در سرتاسر خیابان ها و کوچه های هند وجود دارند، رستوران هایی نیز ساخته شده تا گردشگران بتوانند به راحتی به آنها بروند و از غذاهای لذیذ و بی نظیر هندی نهایت لذت را ببرند. چند مورد از بهترین و معروف ترین رستوران های هند را برایتان نام می بریم:
رستوران اصفهان (Esphahan) آگرا
رستوران ایستگاه شرق (Orient Express) دهلی
رستوران لالیت (The Lalit Mumbai) بمبئی
رستوران بخارا (Bukhara) دهلی نو
رستوران پینچ آف اسپایس (Pinch of Spice) آگرا
رستوران اسنک سواتی (Swati Snacks) بمبئی

رستوران های هند

🛌 🏩 بهترین هتل های هند

از آنجایی که هند کشور گردشگری بسیار خوبی شده است، برای جذب گردشگران و توریست های بیشتر و رضایت آنها، هتل های بسیار خوب و همچنین هتل های زنجیره ای شعبه ای در این کشور ساخته اند. با ما همراه باشید تا با چند نمونه از بهترین هتل های هند آشنا شویم:
هتل ریزورت ریو (Resort Rio) گوا
هتل سان ویلیج (Sun Village) گوا
هتل گوا ماریوت ریزورت (Goa Marriott Resort) گوا
هتل دی کراون (The Crown) گوا
هتل هیلتون نیو دهلی جاناکپاری (Hilton New Delhi Janakpuri Hotel) دهلی نو
هتل هالیدی این مومبای اینترنشنال ایرپورت (Holiday Inn Mumbai International Airport) بمبئی
هتل جایپی پالاس (Jaypee Palace Hotel) آگرا

بهترین هتل های هند

جاذبه های گردشگری هند

هفتمین کشور بزرگ جهان هند می باشد. جمعیت بیشتر از یک میلیاردی آن به دو هزار گروه و بخش مختلف عقدتی تقسیم شده است و به 200 زبان متفاوت سخن می گویند. هند دارای قدمتی بسیار طولانی می باشد و این امر باعث شده از هر دوران و هر امپراطوری آثاری به جا بماند و امروزه به عنوان جاذبه گردشگری مبدل شود. چند مورد از بهترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری هند را برایتان نام می بریم تا بتوانید در سفر خود از آنها به بهترین شکل استفاده نمایید. 
مرداب های کرالا (Kerala) ایالت کرالا
قصر دریاچه در شهر اودایپور
معبد ویروپاکشا (Virupaksha) هامپی
پارک ملی کانها (Kanha)
هارماندیر صاحب (Harmandir Sahib) امریتسار
جایسالمر (Jaisalmer) راجاستان
غارهای آژانتا (Ajanta)
واراناسی (Varanasi) رود گنگ
تاج محل (Taj Mahal) آگرا
پالولم (Palolem) گوا
آبشارهای دودسگار (Dudhsagar) گوا
گوا قدیم (Old Goa) گوا
ساحل آگوندا (Agonda) 

جاذبه های گردشگری هند

برترین فستیوال های هند

هیجان و خاطراتی وصف نشدنی را به خودی خود در سفر به هند تجربه خواهید کرد، حالا تصور کنید که در مدت زمان اقامت و سفر خود در هند، یکی از فستیوال های معروف آنجا نیز برگزار شود. در این صورت سفری برایتان رقم می خورد که تا همیشه در یادتان می ماند و تجربه ای خواهید داشت که هیچ کجای دنیا و هرگز آن را دیگر تجربه نمی کنید. بهترین فستیوال های معروف هند عبارتند از: 
جشن دیوالی: 
جشن دیوالی به مدت 5 روز ایتدایی سال نو هندو برگزار می شود. نام دیگر این جشن را جشن روشنایی یا جشن فانوس نامیده اند. در این روز مردم هند شمع یا فانوس هایی روشن می کنند و همه در جشن های محلی آتش بازی می کنند.

 جشن دیوالی

جشن گانش چاتوری:
جشن گانش چاتوری به مدت 11 روز به مناسبت زادروز تولد خدای مذهب هندو "لرد گانش" که نماد آن فیل می باشد، برگزار می شود.

جشن گانش چاتوری

جشن رنگ یا هولی:
جشن هولی که تمام مردم جهان آن را جشن رنگ هندی می نامند و می شناسند، یکی از هیجان انگیزترین جشن ها هم برای مردم هند و همچنین برای گردشگران و توریست های تور ارزان قیمت هند است که در پایان زمستان برگزار می گردد.

جشن رنگ یا هولی

جشن خدایان ناواراتری، دوسرا و دورگا:
مردم به مدت 9 روز به مناسبت خدای ناواراتری که مادر خدایان هندو می باشد، برگزار میگردد. مردم در این جشن به رقص های خاصی همانند رقص چوب معروف هندی می پردازند. روز دهم آن، دوسرا می باشد که مربوط به جنگ لرد راما به همراهی دورگا بر علیه نیروی شیطانی می باشد.

 جشن خدایان ناواراتری، دوسرا و دورگا

جشن اونام: 
جشن اونام یکی از سنتی ترین و زیباترین جشن های هند است. این جشن به مدت 10 روز بعد از برداشت محصول برگزار می شود.

جشن اونام

مطالب مرتبط

نظرات یا پیشنهادات

به این صفحه امتیاز دهید
6Ldp1IMkAAAAABEqogEocbkxumJLPF9GkhiiI5Ql