خرید تور مسافرتی، بلیط هواپیما و رزرو هتل از آژانس مسافرتی آسمان آبی

روستای اویمیاکون، سردترین روستای جهان

1397/09/27 | تعداد نظرات :0 |
آژانس مسافرتی آرزوی آسمان آبی
|
گردشگری

Oymyakon, Russia

اگر سرمای هوا را دوست ندارید و همیشه از سرد بودن هوا شکایت می کنید، خدا را شکر کنید که در سردترین روستای جهان زندگی نمی کنید. روسیه کشوری است که به خاطر نزدیکی به قطب شمال هوای آن در اکثر فصل های سال، مخصوصاً زمستان بسیار سرد می باشد. جالب است بدانید که سردترین روستای جهان که مردم در آن زندگی می کنند در کشور روسیه قرار دارد. با آرزوی آسمان آبی همراه باشید تا با این روستا بیشتر آشنا شوید.

روستای اویمیاکون در شرق روسیه قرار دارد و رکورد سردترین منطقه ی مسکونی در نیم کره شمالی را در سال 1993، با دمای منفی 67 درجه زیر صفر را به خود اختصاص داد. این روستا در زمان جنگ جهانی دوم یکی از مناطق استراتژیک روسیه در جنگ با نیروهای ژاپنی به حساب می آمد و بیشتر سکنه ی آن از نسل سربازان شوروی سابق می باشند.

دمای هوا از ماه سپتامبر(اوایل شهریور تا اویل مهر) شروع به سرد شدن می کند و به زیر صفر درجه سانتی گراد می رسد و این سرمای هوا تا ماه می (اوایل اردیبهشت تا اویل خرداد) ادامه دارد. میانگین دمای هوا در زمستان همیشه کمتر از منفی 40 درجه سانتی گراد می باشد. همین سرمای هوا یکی از جاذبه های گردشگری روستای اویمیاکون می باشد و بسیاری از مردم که عاشق سرما هستند دوست دارند برای یک بار هم شده این سرما را تجربه کنند.

روستا-اویمیاکون

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه