معرفی برترین مساجد کوالالامپور

معرفی برترین مساجد کوالالامپور

تاریخ آخرین به روز رسانی: 22 مهر ، 1398

معرفی برترین مساجد کوالالامپور

بهترین مساجد کوالالامپور

کوالالامپور از جمله مقاصد گردشگری است که می توان مساجد زیبای آن را به عنوان جاذبه های توریستی این شهر نیز نام برد. در کوالالامپور مساجد معروفی وجود دارد که در اینجا به مساجد معروف کوالالامپور اشاره کرده ایم.

مسجد ملی کوالالامپور

مسجد ملی که به مسجد نگارا نیز معروف است به عنوان نماد ملی اسلامی مالزی و کوالالامپور شناخته شده است. مسجد نگارا میان باغ های دریاچه کوالالامپور قرار دارد و متشکل از سالن نمازخانه اصلی با 48 نوع گنبد کوچک است. در این مسجد مناره ای وجود دارد که ارتفاع آن 73 متر است و سقف اصلی آن از بتن ساخته شده است و به شکل یک ستاره که دارای 16 نقطه است. دیواره های مسجد ملی کوالالامپور با آیه های قرآنی نوشته شده است.

مسجد ملی کوالالامپور _ آسمان آبی

مسجد آبی کوالالامپور

مسجد آبی کوالالامپور یکی از زیباترین و خیره کننده ترین گنبدها را در میان مساجد دارد. این مسجد نیز با نام مسجد سلطان صلاح الدین عبدالعزیز شاه شناخته شده است و به عنوان بزرگترین مسجد در میان مساجد کوالالامپور شناخته شده است. گنبد مسجد آبی کوالالامپور دارای ارتفاع 106 متری از زمین است و توسط مناره و گلدسته های 140 متری احاطه شده است.

مسجد آبی کوالالامپور _ آسمان آبی

مسجد صورتی کوالالامپور

مسجد صورتی کوالالامپور که به مسجد پوترا نیز ملقب است از جمله محبوب ترین و معروف ترین مساجد در سطح جهان است. مسجد صورتی کوالالامپور تحت تاثیر معماری اسلامی ایران در دوران صفویه است . در معماری این بنا از گرانیت با رنگ قرمز استفاده شده است. این مسجد دارای مناره ای با 116 متر ارتفاع است و 5 ستون نیز وجود دارد که با مقطع گل 5 پر نیز وجود دارد.

مسجد صورتی کوالالامپور _ آسمان آبی

مسجد فدرال کوالالامپور

مسجد فدرال کوالالامپور از جمله مساجد معروف کوالالامپور است. این مسجد در سال 2000 جهت استفاده برام عموم مردم بازگشایی شد. در معماری این مسجد ترکیبی از سبک های معماری عثمانی و مالایی استفاده شده است. مسجد فدرال کوالالامپور را در میان حوضچه ای مصنوعی ساخته اند و دورتادور این مسجد را آب فراگرفته است. این مسجد همه روزه و در تمام ساعات به روی عموم باز است.

مسجد فدرال کوالالامپور _ آسمان آبی

مسجد جامک کوالالامپور

مسجد جامک کوالالامپور به عنوان یکی از قدیمی ترین مکان ها برای عبادت در کوالالامپور است که در سال 1907 میلادی ساخته شده است. معماری این مسجد ترکیبی از سبک معماری موریایی ها و اسلامی و مغول است. بسیاری از مسافران تور کوالالامپور نیز هنگام ورود به این مسجد عکس گرفتن از بنای این ساختمان را فراموش نمیکنند. مسجد جامک کوالالامپور دارای دو مناره و همچنین گلدسته های آجری با ارتفاع بیش از 25 متر ارتفاع است.

مسجد جامک کوالالامپور _آسمان آبی

مطالب مرتبط

نظرات یا پیشنهادات

به این صفحه امتیاز دهید
شکیبا 20 مهر ، 1398

مسجد آبی کوالالامپور یکی از بهترین مکان های دیدنی بود که تا به امروز دیده بودم. مطالب سایتتون خیلی خوب و دقیق هستش و کمک خیلی زیادی می کنه ممنون از اطلاعاتتون

پاسخ مدیر

ممنون از توجه شما

6Ldp1IMkAAAAABEqogEocbkxumJLPF9GkhiiI5Ql